Παραγγελια απο Seame

Για όσους θέλουν να συντονιστούν και να κάνουν μια μαζική παραγγελία, μπορείτε να συντονίσετε τις προσπάθειές σας.

Παραγγελια απο Seame

Δημοσίευσηαπό Tricky » 03 Οκτ 2007, 08:51 pm

Σκεφτομαι να κανω μια παραγγελια απο εκει , ετσι για δοκιμη :-D :-D :-D ...να υποστηριξουμε και κανα Ολλανδο που παραγουν τοσο ωραιες τουλιπες

www.seame.com

Σοβαρα , θελω μερικα πραγματα που εκει τα βρισκω φθηνοτερα απο οπουδηποτε αλλου ...

Ουσιαστικα δεν χρειαζομαι συμμετοχη στα μεταφορικα αφου ειναι δωρεαν πανω απο 75 ευρω (θα τα ξεπερασω σιγουρα μονος :lol: )

Τεσπα για οποιον ενδιαφερεται :
1) Τα φθηνοτερα τεστ Salifert (λογω Εθνικοτητας) ...διαφορες 20-25% σε σχεση με aquaristic. Θα ζητησω μεγαλες ημερομηνιες ληξης ωστε να μπορουμε να στοκαρουμε χωρις αγχος.

2)Τα φθηνοτερα συμπληρωματα salifert (calcium / alkalinity / strontium κλπ)
Μου τελειωνουν τα seachem και σκεφτομαι να παρω την πληρη σειρα salifert.

3) Πολυ καλες τιμες στα Interpet convertagear για power compact λαμπες (ballast + ντουι) : πχ το 2 χ 55 watt μολις 51 ευρω , με τιμη aquaristic στα 70 ευρω !!

4) H φθηνοτερη τιμη σε ratz sulphur nitrate filter .

5)Maxi jet 1200 : 25 ευρω
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Δημοσίευσηαπό Stathis » 03 Οκτ 2007, 10:50 pm

Εγώ είμαι μέσα για κάτι κοματάκια , αλλά επειδή έχω ξαναψωνίσει απο εκεί , να υπολογίζουμε 2 + μήνες παράδοση ..
Κατα τα άλλα μια χαρά, και φιλικότατος ο mr seame.
Θα σου στείλω λίστα.
Άβαταρ μέλους
Stathis

Πληροφορίες ενυδρείου: Reef 500lt + 250 sump

Δημοσίευσηαπό Tricky » 03 Οκτ 2007, 11:50 pm

Πριν την παραγγελια , θα του στειλω email να μου πει ακριβως ποτε θα στειλει ... αφου κομιταριστει , προχωραμε .
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Δημοσίευσηαπό aquarius » 04 Οκτ 2007, 12:17 am

Stathis έγραψε:Εγώ είμαι μέσα για κάτι κοματάκια , αλλά επειδή έχω ξαναψωνίσει απο εκεί , να υπολογίζουμε 2 + μήνες παράδοση ..
Κατα τα άλλα μια χαρά, και φιλικότατος ο mr seame.
Θα σου στείλω λίστα.

:shock: :shock: :shock: Μή λές τέτοια Στάθη!...και έχω δώσει παραγγελία πριν δυόμιση βδομάδες και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα... :lol: :lol: :lol:

Το ωραίο είναι ότι ο Ολλανδός υποτίθεται ότι στέλνει με ΤΝΤ ... :roll: Μπαρούτι μου μυρίζει :lol: :lol: :lol:

Βέβαια γράφει για παράδοση μέχρι 4 βδομάδες. Όχι όμως και 8+ ΗΜΑΡΤΟΝ!!! με ποδήλατο τα στέλνει... :lol: :lol: :lol:
:::...Τα παραπάνω ισχύουν μόνο για σήμερα, αύριο είναι μιά άλλη μέρα. Να'μαστε καλά να τη ζήσουμε!!!...:::
Άβαταρ μέλους
aquarius

Δημοσίευσηαπό kamberman » 04 Οκτ 2007, 01:57 am

Πριν 2 χρόνια είχα παραγείλει από seame.
Τα παράγματα ήρθαν με τζαμπα τα μεταφορικά αλλά ΟΝΤΩΣ μετα από 2 μήνες.
Πάντως ήταν ο μόνος που στα απανωτα email με μπινελίκια που του έστειλα απάντησε παίρνωντας με τηλέφωνο στο κινητο (!) και καθησυχάζοντάς με :o
Κώστας
...is running in safe mode
Άβαταρ μέλους
kamberman
Site Admin

Images: 0
Πληροφορίες ενυδρείου: 900ltrs FOWLR tank

Δημοσίευσηαπό aquarius » 04 Οκτ 2007, 02:55 pm

Κώστα και Στάθη, δε ξέρω αν το πιστεύετε, αλλά μόλις παρέλαβα από Seame :!: :shock: :!:

Παρακάλώ να γραφτεί στα πρακτικά: :-D
Η/Μ Παραγγελίας: 15/9
Η/Μ Παραλαβής: 4/10

(τι όμορφο συναίσθημα να σου έρχονται τα πράγματα που περιμένεις...)
\:D/ \:D/ \:D/

EDIT: ,,,και μου ήρθαν και στο γραφείο, ε?!?!? :P

Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το γεγονός, ότι όλα τα προϊόντα της πρώτης αυτής παραγγελίας, ήταν test και πρόσθετα της Salifert... :wink:
Τελευταία επεξεργασία από aquarius και 04 Οκτ 2007, 08:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
:::...Τα παραπάνω ισχύουν μόνο για σήμερα, αύριο είναι μιά άλλη μέρα. Να'μαστε καλά να τη ζήσουμε!!!...:::
Άβαταρ μέλους
aquarius

Δημοσίευσηαπό Tricky » 04 Οκτ 2007, 03:07 pm

Πιστευω οτι εχει καθαρα να κανει με το τι παραγγελνεις αφου μαλλον εχει μικρη αποθηκη και δεν στοκαρει ...
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Δημοσίευσηαπό niouch » 04 Οκτ 2007, 08:11 pm

kamberman έγραψε:Πριν 2 χρόνια είχα παραγείλει από seame.
Τα παράγματα ήρθαν με τζαμπα τα μεταφορικά αλλά ΟΝΤΩΣ μετα από 2 μήνες.

Ετσι ακριβως ειναι
To Seame δεν χρεωνει μεταφορικα αλλα τα στελνει με απλο ταχυδρομειο και ενοείται ότι θα πας στο ταχυδρομειο Βασιλη να τα παραλαβεις μετα απο 40-50 ημέρες.

...Δεν το ξανασκεφτεσαι? :roll:
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
niouch

Πληροφορίες ενυδρείου: Trigon 350 με refugium SPS tank

Δημοσίευσηαπό Tricky » 04 Οκτ 2007, 08:49 pm

Απο τα τρια προηγουμενα ποστ , τι συμπερασμα να βγαλω ο ερμος ? :lol: :lol:
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Δημοσίευσηαπό NickAg » 05 Οκτ 2007, 12:41 am

Βασίλη εγώ μέχρι πρότινος ψώνιζα μόνο από sea me, για πολλά χρόνια. Eχω αγοράσει από εκεί σε τρελές τιμές όλες τις eheim αντλίες , eheim φίλτρα για τα δισκοενυδρεία , tunze αντλίες, wave boxes (π.χ. 330 ευρώ κομπλέ!!). Πάντα καθυστερούσε, αλλά όχι τραγικά..
Την τελευταία φορά όμως με καθυστέρησε για κάτι μαγνήτες για τις tunze απίστευτα με αποτέλεσμα να τις αγοράσω από Ελλάδα.. Πλέον κοιτάω για προσφορές που βγάζει κατά καιρούς και αν κάτι με ενδιαφέρει και ΔΕΝ ΤΟ ΒΙ’ΖΟΜΑΙ, το παίρνω..
Παρόλα αυτά είναι ευγενικός και συνεπής με τα e-mails? Στην ιστορία με τους μαγνήτες για τις tunze , τον έβριζα τον κακομοίρη, και αυτός μου έστελνε τις απαντήσεις σε ένα mail που είχα παλιά και δεν το χρησιμοποιούσα πλέον ,με αποτέλεσμα να τον βρίζω περισσότερο γιατί δεν μου απαντούσε... :-D :-D :-D
Παρόλα αυτά ήταν απίστευτα ευγενικός και μετά απ?αυτό?
Τις περισσότερες φορές σε μένα τα έστελνε με priority mail και ερχόντουσαν στην πόρτα μου..!
Ο καλύτερος τρόπος για να έχεις μια καλή ιδέα… είναι να έχεις πολλές ιδέες..!

...Very Civilized…

G. Vladizmos Rulez!!!
Άβαταρ μέλους
NickAg

Πληροφορίες ενυδρείου: 1100 lt ugly duckling reef tank
&
many more under construction

Δημοσίευσηαπό Tricky » 05 Οκτ 2007, 10:06 pm

Λοιπον μιλησα με τον ανθρωπο και μου ειπε οτι για προιοντα salifert / ratz nitrate / interpet και maxi jet 1200 ο χρονος θα ειναι 4 εβδομαδες και παραδοση με TNT Priority mail.

Οποιος θελει κατι λοιπον , ας πει ...Αν θελετε να τον ρωτησω κατι αλλο μου λετε ...
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Δημοσίευσηαπό Yannis » 08 Οκτ 2007, 01:10 am

Παιδια εγω εχω παραγγυλει 2 φορες απο εκει . Τα πραγματα ηρθαν μετα απο 2 ΜΗΝΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!! Επισης στη δευτερη παραγγελια μου ειχαν στειλει και λαθος λαμπες !! Θα σας προτεινα να μην παραγγυλετε απο εκει απο εκει παρολου που οι τιμες ειναι αρκετα ελκυστικες !!!
Άβαταρ μέλους
Yannis

Δημοσίευσηαπό Tricky » 18 Οκτ 2007, 09:37 pm

Η παραγγελια απο seame εκλεισε/προχωρησε χθες και τα πραγματα ,κατα δηλωση του Charles , ειναι ολα σε στοκ .

Θα αποσταλουν απο Ολλανδια τη Δευτερα :wink:

Τον φαγατε τον ανθρωπο :-D :-D
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Δημοσίευσηαπό Tricky » 08 Νοέμ 2007, 11:59 am

Τα πραγματα παραδοθησαν μολις πριν απο λιγο κατευθειαν στο γραφειο απο TNT ...οι ενδιαφερομενοι θα ειδοποιηθουν :wink:
-FOWLR 400 λιτρων
-Mini Reef 80 λιτρων
Άβαταρ μέλους
Tricky

Επιστροφή στο Παραγγελίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες